Przeczytaj

Jak nie wpaść w miłosną pułapkę. „Podstępne mechanizmy niszczą piękną historię”

Życie samo w sobie jest skomplikowane, ale dopiero po wejściu w bliską relację z drugą osobą zaczyna się prawdziwa zabawa! Zalani na początku hormonami szczęścia, prawie wszyscy dajemy się złapać na te same podstępne mechanizmy, które później często niszczą pięknie rozpoczętą historię. Silna potrzeba niemalże scalenia się ze sobą nawzajem to jeden z nich.  Na samym początku miłosnej znajomości uruchamiają się w nas potrzeby i odruchy…

Święta to sprawdzian dla związku. Co ucieszy partnera? 5 sprawdzonych sposobów

Wszelkiego rodzaju święta i rocznice to momenty najbardziej wyczekiwane, ale także najbardziej stresujące, gdyż dla wielu z nas są one prawdziwym sprawdzianem tego, czy czujemy się w związku wzajemnie rozumiani i doceniani. „On mnie w ogóle nie słucha i nie rozumie”. „Mojej żony/partnerki nic nie cieszy. Nie mogę nic zrobić, by była zadowolona…”. Czy te zdania są wam znane? A czy wiecie, że to najczęstsze zarzuty jakie słyszę od par?

Zdrada, poczucie winy, chęć odwetu. Jak w związku zacząć „od początku”?

Gdy zostaliśmy skrzywdzeni, jesteśmy ofiarą i tak się czujemy, nawet jeśli świadomie chcemy wybaczyć i zapomnieć – mamy w sobie ogromną i bardzo ludzką potrzebę wyrównania rachunków. Chcemy żeby sprawiedliwości stało się zadość, a ten kto nas skrzywdził poniósł karę.

„Chciałbym coś powiedzieć o tajemnicy szczęścia. Szczęście łatwo zapomina, nie wraca do tego co było wcześniej. Ale za to nieszczęście ma dobrą pamięć.

Każdy ma „trzy biznesy”. Mogą zaważyć na całym życiu. O co chodzi?

Dwoje staruszków zasiada do śniadania. To 60. rocznica ich ślubu i kolejne śniadanie, na którym jak co rano staruszka myśli: „Znowu oddaję mu moją ulubioną górę bułki. Ale tak powinno być, przecież go kocham!” I wtedy odzywa się staruszek: „Kochanie, czy ja chociaż dzisiaj, w dniu naszego święta, mógłbym dostać dół bułki? Całe życie ci dół oddaję chociaż nie cierpię zjadać góry!”

Naucz się przepraszać. Ekspertka zdradza, jak robić to skutecznie

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak od zaraz możecie poprawić atmosferę w waszej relacji, ale wszystko na co wpadliście wydawało się zbyt trudne? A co by było, gdyby ta zmiana była bardzo prosta i polegała tylko na częstszym używaniu trzech prostych słów: proszę, dziękuję, przepraszam? Najszczęśliwsze związki, jakie znam, właśnie tych zwrotów używają na co dzień – ale po latach pomagania innym w budowaniu relacji pełnych miłości…

Chcesz szybko wyciszyć emocje? Odkryj magię słowa „rozumiem”

„Przykro mi, że to cię spotkało”. Wiem, że te słowa działają, bo gdy w czasie sesji słucham trudnych historii moich klientów, po tych słowach często pada: „Mam poczucie, że ktoś mnie wreszcie rozumie”. Zamawiam taksówkę. Gdy już mam sprawdzać co się stało – bo czas dojazdu minął – dzwoni pani kierująca taksówką:– Gdzie pani jest?– Stoję i czekam na panią pod adresem, który wpisałam.– No ja tu jestem, a pani nie ma.

MASZ PYTANIE?

CHCESZ SIĘ UMÓWIĆ NA SESJĘ?

Napisz do mnie!

GODZINY OTWARCIA

9:00–18:00

LOKALIZACJA

Warszawa

E-MAIL

info@magdalenaczaja.com