Syndrom Oszusta

Syndrom Oszusta (SO) powoduje, że nie potrafimy zaakceptować i uwierzyć w nasze osiągnięcia i umiejętności. Co więcej boimy się, że inni odkryją nasz brak kompetencji i wyjdzie na jaw, że jesteśmy oszustami…

Warsztat Syndrom Oszusta

zgadnij…

Kto to powiedział?

„Potrafię obudzić się rano przed wyjściem na plan myśląc: nie dam rady, jestem oszustką.”

Kate Winslet, aktorka, zdobywczyni Oskara

„Napisałam, jedenaście książek, ale za każdym razem myślę: Uhhh, oni się zorientują. Wyprowadziłam wszystkich w pole, a teraz odkryją kim jestem.”

Maya Angelou, poetka i autorka nominowana do nagrody Pulitzera

„Wiem, że wybrałam tą pracę, ale nic nie mogło mnie przygotować na te górki i dołki z którymi się ona wiąże. Wiem na pewno, że wiele z mojego lęku pochodzi z tego co nazywają „Syndromem Oszusta” – brak wystarczającej wiary w siebie i myślenie, że nie zasługuję na szczęście, powodują to, że sabotuję mój sukces.”

Ellie Goulding

Czy to brzmi znajomo?

Aż 70% z nas doświadcza przynajmniej raz w życiu – a większość bardzo często – przypadłości nazywanej w psychologii SYNDROMEM OSZUSTA.

Jeśli kiedykolwiek miałaś podobne myśli, to – niezależnie od szczebla kariery na którym teraz jesteś – witaj w doborowym towarzystwie! Witaj w Klubie do którego należą najwięksi i najbardziej podziwiani tego świata!

WITAJ W KLUBIE OSZUSTA!

ZNAM TO, PONIEWAŻ…

Ja też kiedyś

czułam się oszustką…

Przez 20 lat prowadziłam agencje reklamową, która z czasem stała się jedną z topowych i najbardziej nagradzanych firm z branży reklamowej w Polsce. A jednak gdy pewnego dnia świętowałam z moimi pracownikami wielki sukces zdobycia Lwa w Cannes (co jest w branży reklamowej porównywalne ze zdobyciem Oskara w świecie filmu), złapałam się na czymś dziwnym i naówczas dla mnie nie zrozumiałym. Podczas gdy moi koledzy przypinali sobie ten sukces jak kolejny order na klapie – ja zamiast dumy czułam… ULGĘ! Ulgę, że po raz kolejny MI SIĘ UDAŁO!

Czułam się jak bym po raz kolejny zdała egzamin… ale pewnego dnia może się przecież okazać, że jednak tylko miałam szczęście… i wyjdzie na jaw, że nic nie potrafię i jestem oszustką!

TO BYŁAM JA WTEDY…

A dziś?

Dziś pomagam innym budować zdrowe i spełnione relacji poprzez moją metodę Lovefiting® , prowadzę otwarte warsztaty i sesje indywidualne, Prowadzę warsztaty dla firm, które świadomie zarządzają różnorodnością, równouprawnieniem i wsparciem kobiet oraz występuję jako mówca motywacyjny. Serce mi rośnie, gdy widzę jak moje Klientki dzięki samoświadomości, nabierają wiatru w żagle i zaczynają żyć pełnią życia!

Co wcale nie znaczy, że było łatwo…

Kilka lat temu postawiłam pożegnać się z branżą reklamową i całkowicie poświęcić się pracy z innymi nad ich wyzwaniami, do których m.in. należy Syndrom Oszusta. Wiem, że gdybym sama nie zmierzyła się z moim wewnętrznym niedowiarkiem, nie byłabym w stanie porzucić swojej firmy tuż przed 50-siątką, by wejść na drogę wspierania innych. Zresztą wiele osób próbowało mnie odwieść od pomysłu porzucenia „swojego dziecka”, które dawało poczucie bezpieczeństwa i pewności. A jednak to była moja najlepsza decyzja i dowód na to, że ze swoim Oszustem można wygrać!

To dzięki SO tak wiele kobiet dokształca się bez końca, bo lęk przed odkryciem ich braku kompetencji pcha je do ciągłego samodoskonalenia… To dzięki niemu nie czują się wystarczająco dobre, a zamiast uznać i celebrować swoje sukcesy i osiągnięcia, kwestionują je, a z nimi same siebie…

Zobacz moją rozmowę o SO

w Pytanie na Śniadanie

ZASTANAWIASZ SIĘ…

Czy można coś z tym zrobić?

Zdecydowanie! Badania pokazują, że podczas gdy mężczyźni potrzebują tylko 60% poczucia kompetencji aby aplikować na dane stanowisko, kobiety muszą mieć poczucie 100% kompetencji, aby w ogóle myśleć o zgłaszaniu swojej kandydatury.

 

Warsztat Lovefiting® pozwala uczestnikom, zobaczyć jak wiele mogą dla siebie zrobić od już,  uświadomić sobie, że być może same sobie stoją na drodze do sukcesu w pracy i w życiu, ale przede wszystkim: że nie są w swoich odczuciach osamotnione!!!

CO MÓWIĄ

Inni o pracy z SO…

Konkret, pozytywna energia i wypracowane rozwiązania do zastosowania od zaraz!

Ewa Geresz

Uczestniczka warsztatów Syndrom Oszusta by Lovefiting

„..Magdalena Czaja poprowadziła panel inspiracyjny dotyczący syndromu oszusta. W spotkaniu wzięło łącznie około 1500 osób uczestników – na widowni i online – i stanowiło ono istotny element konferencji poświęconej różnorodności w Orange Polska.”

Ewa Krupa

Orange

Dzięki profesjonalnemu podejściu trenerki, warsztaty przebiegały w atmosferze otwartości, nawet przy poruszaniu trudnych tematów. Każda z obecnych osób mogła znaleźć wsparcie i zrozumienie, dostrzegając jak wielu ludzi dotyczy Syndrom Oszusta. Praca w parach oraz odpowiednie pytania pomogły dotrzeć do źródła problemu.

Women in Technology

Tematyka dotycząca zagadnień związanych z tzw. „Empowering women” jest naprawdę ciekawa i widać, że Magda doskonale się w nim czuje. Forma warsztatów jest na tyle pojemna, iż każdy uczestnik jest w stanie wynieść z nich ważne dla niego przemyślenia.

Aleksandra Wojnicka

Uczestniczka warsztatów Syndrom Oszusta by Lovefiting

DOWIEDZ SIĘ

Więcej o prowadzącej

Przedsiębiorczyni, mentorka, prelegentka, mówca inspiracyjny, certyfikowany coach, trener rozwoju osobistego, wykładowczyni, prowadząca autorskie warsztaty m.in. dla: ING, Orange, Woman in Technology. Od ponad 20-stu lat kobieta w biznesie, umieszczana w rankingach najbardziej wpływowych kobiet w polskiej reklamie, prowadząca jedną z najliczniej nagradzanych polskich agencji marketingowych. Wiceprzewodnicząca Prezydium Komisji Etyki Reklamy w Polsce, członek Zarządu Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, „Człowiek Roku Reklamy 2009” (Brief), nominowana do tytułu „Businesswoman Roku” Sukces Pisany Szminką. Autorka publikacji w pismach branżowych i rozwoju osobistego. Autorka Metody Lovefiting® dedykowanej budowaniu i poprawianiu relacji – w tym biznesowych. Od ponad 10 lat prowadzi jedyny autoryzowany w Polsce oddział jednej z najskuteczniejszych metod samorozwoju – Metody Tippinga. Jedna z niewielu w Polsce osób prowadzących warsztaty metodą Byron Katie. Jest wielką orędowniczką odwagi w każdej dziedzinie. „Odwaga to nie brak lęku. Odwaga to działanie mimo strachu. Wszystko czego potrzebujesz to jedna decyzja. Bój się i działaj!”

Gotowi, by zerwać z Syndromem Oszusta?

Zapraszam Cię w Podróż…

COACHING INDYWIDUALNY

Współpraca 1:1 pozwala dotrzeć najszybciej do źródła problemu, odkryć i przetransformować ograniczające Cię przekonania i polepszyć twoją relację z samym sobą, aby twój związek mógł kwitnąć.

WARSZTATY

Warsztaty są niepowtarzalną okazją do uczenia się poprzez doświadczenie innych oraz zobaczenie swoich własnych procesów jak w lustrze, które niejako stwarzają dla nas inni poprzez swoje historie.

INTERESUJĄ CIĘ WARSZTATY?

CHCESZ UMÓWIĆ SIĘ NA SESJĘ?

Napisz do mnie!

5 + 11 =

GODZINY OTWARCIA

9:00-18:00

LOKALIZACJA

Warszawa

EMAIL

info@magdalenaczaja.com