Syndrom oszusta

Syndrom oszusta (SO) powoduje, że nie potrafimy uwierzyć w nasze osiągnięcia i umiejętności i ich zaakceptować. Co więcej, boimy się, że inni odkryją nasz brak kompetencji i wyjdzie na jaw, że jesteśmy oszustami…

Warsztaty Syndrom oszusta

zgadnij…

Kto to powiedział?

„Potrafię obudzić się rano przed wyjściem na plan, myśląc: nie dam rady, jestem oszustką”.

Kate Winslet, aktorka, zdobywczyni Oscara

„Napisałam jedenaście książek, ale za każdym razem myślę: Uhhh, oni się zorientują. Wyprowadziłam wszystkich w pole, a teraz odkryją, kim jestem”.

Maya Angelou, poetka i autorka nominowana do nagrody Pulitzera

„Wiem, że wybrałam tę pracę, ale nic nie mogło mnie przygotować na te górki i dołki, z którymi się ona wiąże. Wiem na pewno, że wiele z mojego lęku pochodzi z tego, co nazywają „syndromem oszusta” – brak wystarczającej wiary w siebie i myślenie, że nie zasługuję na szczęście, powodują to, że sabotuję swój sukces”.

Ellie Goulding, wokalistka i autorka tekstów

Czy to brzmi znajomo?

Aż 70% z nas doświadcza przynajmniej raz w życiu – a większość bardzo często – przypadłości nazywanej w psychologii SYNDROMEM OSZUSTA.

Jeśli kiedykolwiek miałaś podobne myśli, to – niezależnie od szczebla kariery, na którym teraz jesteś – witaj w doborowym towarzystwie! Witaj w klubie, do którego należą najwięksi i najbardziej podziwiani tego świata!

WITAJ W KLUBIE OSZUSTA!

ZNAM TO, PONIEWAŻ…

Ja też kiedyś

czułam się oszustką…

Przez 20 lat prowadziłam agencję reklamową, która z czasem stała się jedną z topowych i najbardziej nagradzanych firm z branży reklamowej w Polsce. A jednak gdy pewnego dnia świętowałam z moimi pracownikami wielki sukces zdobycia Lwa w Cannes (co jest w branży reklamowej porównywalne ze zdobyciem Oscara w świecie filmu), złapałam się wówczas na czymś dziwnym i naówczas dla mnie niezrozumiałym. Podczas gdy moi koledzy przypinali sobie ten sukces jak kolejny order na klapie – ja zamiast dumy czułam… ULGĘ! Ulgę, że po raz kolejny MI SIĘ UDAŁO!

Czułam się, jakbym po raz kolejny zdała egzamin… ale pewnego dnia może się przecież okazać, że jednak tylko miałam szczęście… i wyjdzie na jaw, że nic nie potrafię i jestem oszustką!

TO BYŁAM JA WTEDY…

A dziś?

Dziś pomagam innym budować zdrowe i spełnione relacje poprzez moją metodę Lovefiting®, prowadzę otwarte warsztaty i sesje indywidualne. Prowadzę warsztaty dla firm, które świadomie zarządzają różnorodnością, równouprawnieniem i wsparciem kobiet oraz występuję jako mówca motywacyjny. Serce mi rośnie, gdy widzę, jak moje Klientki dzięki samoświadomości nabierają wiatru w żagle i zaczynają żyć pełnią życia!

Co wcale nie znaczy, że było łatwo…

Kilka lat temu postanowiłam pożegnać się z branżą reklamową i całkowicie poświęcić się pracy z innymi nad ich wyzwaniami, do których m.in. należy syndrom oszusta. Wiem, że gdybym sama nie zmierzyła się z moim wewnętrznym niedowiarkiem, nie byłabym w stanie porzucić swojej firmy tuż przed pięćdziesiątką, by wejść na drogę wspierania innych. Zresztą wiele osób próbowało mnie odwieść od pomysłu porzucenia „swojego dziecka”, które dawało poczucie bezpieczeństwa i pewności. A jednak to była moja najlepsza decyzja i dowód na to, że ze swoim „oszustem” można wygrać!

To przez SO tak wiele kobiet dokształca się bez końca, bo lęk przed odkryciem ich braku kompetencji pcha je do ciągłego samodoskonalenia… To przez niego nie czują się wystarczająco dobre i zamiast uznać i celebrować swoje sukcesy i osiągnięcia, kwestionują je, a z nimi same siebie…

Zobacz moją rozmowę o SO

w „Pytaniu na Śniadanie”

ZASTANAWIASZ SIĘ…

Czy można coś z tym zrobić?

Zdecydowanie! Badania pokazują, że podczas gdy mężczyźni potrzebują tylko 60% poczucia kompetencji, aby aplikować na dane stanowisko, kobiety muszą mieć 100% poczucia kompetencji, aby w ogóle myśleć o zgłaszaniu swojej kandydatury.

 

Warsztaty Lovefiting® pozwalają uczestniczkom zobaczyć, jak wiele mogą dla siebie zrobić od zaraz,  uświadomić sobie, że być może same stoją sobie na drodze do sukcesu w pracy i w życiu, ale przede wszystkim: że nie są w swoich odczuciach osamotnione!!!

Dla Kogo?

To dzięki temu Syndromowi tak wiele osób (w ogromnej większości kobiet) dokształca się bez końca…

To jemu „zawdzięczamy” brak kobiet ekspertów na panelach, niższe wynagrodzenia, nie przyjmowanie awansów i nie wspieranie się kobiet w pracy…

⁉️ “Nie przyjmę awansu, nie podejmę wyzwania, nie wezmę tego projektu…bo wyjdzie na jaw, że tak faktycznie to na niczym się nie znam i tylko mi się udawało” 

⁉️ „Jeszcze tylko poćwiczę wystąpienia publiczne to może przyjmę zaproszenie na panel. Jeszcze tylko…”

⁉️ „Jeszcze jedne studia/kurs etc. i wtedy dopiero zacznę zabierać głos i mówić w firmie/w rodzinie, co naprawdę myślę” 

Znasz to? Bo ja tak… Czy można coś z tym zrobić? ZDECYDOWANIE! Dlatego chcę Ci powiedzieć co z tym zrobić!

Dlaczego warto?

Naszym zadaniem jest uruchomić samoświadomość jak potężne zasoby masz już tu i teraz!

Czego nauczysz się na warsztatcie: 

Z jakimi słowami i zachowaniami warto pożegnać się w pracy i na codzień

Jakie myśli i przekonania zabierają nam odwagę i jak sobie z nimi poradzić

Jakich strategii i podstępów używa Twój Oszust nie pozwalając Ci prawdziwie spełniać się w życiu

CO MOŻESZ WPROWADZIĆ DO SWOJEGO ŻYCIA JUŻ, ABY POCZUĆ MOC!

(na tle prostokąta)

Po tym warsztacie będziesz w stanie chwytać momenty, w których Twój wewnętrzny Oszust chce przejąć władzę i zabrać Ci wiele cennych rzeczy. I jeśli tak postanowisz – już mu na to nie pozwolisz!!!

UWAGA! 💥 Przeprowadzę Cię także przez proces wybaczania tym, którzy stoją za Twoim Syndromem Oszusta!

CO MÓWIĄ

Inni o pracy z SO…

Konkret, pozytywna energia i wypracowane rozwiązania do zastosowania od zaraz!

Ewa Geresz

Uczestniczka warsztatów Syndrom oszusta by Lovefiting

„Magdalena Czaja poprowadziła panel inspiracyjny dotyczący syndromu oszusta. W spotkaniu wzięło łącznie około 1500 osób uczestników – na widowni i online – i stanowiło ono istotny element konferencji poświęconej różnorodności w Orange Polska.”

Ewa Krupa

Orange

Wiele ostatnio mówi się o syndromie oszusta. Pracując i rozmawiając z kobietami na co dzień, widzę, jak powszechne jest to zjawisko. Społecznie, kulturowo, rodzinnie jest to w nas mocno zakorzenione. Magda poprzez swój przykład, doświadczenie, wiarygodność pokazuje, że można zerwać te kajdany, głównie zakładane przez nas same. Jej warsztaty są super oknem do nowego życia i bodźcem właśnie do tej zmiany – reszta już jest w naszej gestii 🙂 Serdecznie polecam 🙂

Jolanta Mazurek

Global Business Director/Serviceplan Health; Communication for health, medical and pharmaceutical products and services

Dzięki profesjonalnemu podejściu trenerki warsztaty przebiegały w atmosferze otwartości, nawet przy poruszaniu trudnych tematów. Każda z obecnych osób mogła znaleźć wsparcie i zrozumienie, dostrzegając, jak wielu ludzi dotyczy syndrom oszusta. Praca w parach oraz odpowiednie pytania pomogły dotrzeć do źródła problemu.

Women in Technology

DOWIEDZ SIĘ

Więcej o prowadzącej

Przedsiębiorczyni, mentorka, prelegentka, mówca inspiracyjny, certyfikowany coach, trener rozwoju osobistego, wykładowczyni, prowadząca autorskie warsztaty m.in. dla: ING, Orange, Women in Technology. Od ponad 20 lat kobieta w biznesie, umieszczana w rankingach najbardziej wpływowych kobiet w polskiej reklamie, prowadząca jedną z najliczniej nagradzanych polskich agencji marketingowych. Wiceprzewodnicząca Prezydium Komisji Etyki Reklamy w Polsce, członek Zarządu Stowarzyszenia Agencji Reklamowych, Człowiek Roku Reklamy 2009 („Brief”), nominowana do tytułu „Businesswoman Roku” Sukces Pisany Szminką. Autorka publikacji w pismach branżowych i rozwoju osobistego. Autorka metody Lovefiting®, mającej na celu budowanie i poprawianie relacji – w tym biznesowych. Od ponad 10 lat prowadzi jedyny autoryzowany w Polsce oddział jednej z najskuteczniejszych metod samorozwoju – metody Tippinga. Jedna z niewielu w Polsce osób prowadzących warsztaty metodą Byron Katie. Jest wielką orędowniczką odwagi w każdej dziedzinie. „Odwaga to nie brak lęku. Odwaga to działanie mimo strachu. Wszystko, czego potrzebujesz, to jedna decyzja. Bój się i działaj!”

Gotowi, by zerwać z syndromem oszusta?

Zapraszam Was w podróż…

CHCESZ SIĘ ZAPISAĆ NA WARSZTATY

BĄDŹ NAWIĄZAĆ WSPÓŁPRACĘ?

Napisz do mnie!

Zgody

Administratorem danych podawanych w celu wysłania zapytania, jak i przed zawarciem umowy lub jej realizacji będzie Magdalena Czaja, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Magdalena Czaja Works and Soul Magdalena M Czaja, ul. gen. Klemensa Stanisława Rudnickiego 1/3, 01-858 Warszawa, NIP 6371067527; REGON: 851802781. Zasady przetwarzania danych osobowych zostały udostępnione w Polityce Prywatności RODO, dostępnej pod adresem: www.magdalenaczaja.com/polityka-prywatnosci

GODZINY OTWARCIA

9:00–18:00

LOKALIZACJA

Warszawa

KONTAKT

info@magdalenaczaja.com

Tel. 606 245 198